KONST / Litografier / Färglitografi 8505058
*
nr 850 5058
Jean-Pierre Cassigneul
(f. 1935), Frankrike
Färglitografi , Jean-Pierre Cassigneul (f. 1935), Kvinna i hatt, signerad 134/150, motivets mått: 65 x 48
Jean-Pierre Cassigneul, fransk bildkonstnär född 1935.
Följerätt
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 september 2013
kl 20:10:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/9 12:23:10
1
Vinnande bud
- Klassiska
30 sep
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi svenskt och utländskt måleri, silver, 1900-talsdesign av Arne Jacobsen, Yngve Ekström, Berndt Friberg, Svenskt Tenn, Georg Jensen, Stig Lindberg, Lisa Larson, Wiwen Nil ...
Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
Jean-Pierre Cassigneul
Jean-Pierre Cassigneul, fransk bildkonstnär född 1935.
Läs mer om Jean-Pierre Cassigneul
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik kvinna i hatt litografi litografier litografiskt blad
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Jean-Pierre Cassigneul
Jean-Pierre Cassigneul, fransk bildkonstnär född 1935.
Läs mer om Klassiska
Läs mer om Jean-Pierre Cassigneul
nr 850 5058
Jean-Pierre Cassigneul
(f. 1935), Frankrike
Färglitografi , Jean-Pierre Cassigneul (f. 1935), Kvinna i hatt, signerad 134/150, motivets mått: 65 x 48
Jean-Pierre Cassigneul, fransk bildkonstnär född 1935.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 5.000 kr |
| Såld: | 4.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 september 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/9 12:23:10 | 1 | Vinnande bud |
- Klassiska
30 sep
Klassiska
PÃ¥ vÃ¥r klassiska auktion har vi svenskt och utländskt mÃ¥leri, silver, 1900-talsdesign av Arne Jacobsen, Yngve Ekström, Berndt Friberg, Svenskt Tenn, Georg Jensen, Stig Lindberg, Lisa Larson, Wiwen Nil ...Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
Jean-Pierre Cassigneul
Jean-Pierre Cassigneul, fransk bildkonstnär född 1935.Läs mer om Jean-Pierre Cassigneul
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik kvinna i hatt litografi litografier litografiskt blad
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



